fbpx
+48 696 453 539 kontakt@owocowyraj.com

Zdrowe przekąski do pracy – co polecamy!

skrzynka

W pracy spędzamy zazwyczaj 1/3 dnia, dlatego niezwykle ważne jest to w jaki sposób odżywiamy się w tym czasie. Wiele osób popełnia ten sam błąd – je wczesne śniadanie w domu, następnie w trakcie pobytu w biurze sięga po szybką przekąskę taką jak drożdżówka, a następnie je główne danie, czyli obiad dopiero po powrocie do domu, koło godziny 17-18. Ten sposób odżywiania się nie jest zbyt dobry. Alternatywą dla osób, które chciałyby urozmaicić swoją dietą, a przy tym sprawić by była zdrowsza jest dostawa warzyw i owoców do biura. Po jakie przekąski warto szczególnie sięgać?


Dlaczego warto spożywać duże ilości owoców i warzyw?


W obecnie obowiązującej piramidzie żywieniowej, owoce i warzywa zajmują drugie miejsce, tuż za aktywnością fizyczną. Stanowią zatem najważniejszy element diety i powinny być spożywane w największych ilościach. Jest to jednak duży problem dla wielu osób. Sporo z nas zapomina o tym, aby w każdym posiłku przeważały warzywa, a owoce były jedzone regularnie. Na szczęście coraz więcej firm decyduje się na to, aby w biurze był łatwy dostęp do tego typu produktów. Jest to zdecydowanie pozytywna zmiana, która nie tylko znakomicie wpływa na zdrowie pracowników, ale również pozwala wyróżnić firmę na tle innych.


Dostawa warzyw i owoców to znakomity sposób na zwiększenie energii, pobudzenie do działania oraz poprawę odporności. Wytężona praca umysłowa wymaga uzupełnienia witamin i minerałów, a najlepszą opcją na to jest właśnie spożywanie zdrowych przekąsek. Zważywszy na fakt, iż w pracy spędzamy większą część dnia, warto zadbać o to, aby konsumowane w tym czasie posiłki były wartościowe i pobudzały do efektywniejszego działania.

Co warto jeść w pracy?

Jednym z najlepszych rozwiązań jakie mogą wdrożyć pracodawcy, którym zależy na zdrowiu zatrudnionych osób jest zamówienie owoców do firmy. W zależności od preferencji pracowników, można zdecydować się na zamówienie jednego rodzaju owoców, np. jabłek lub bananów, a także mieszanek, zawierających różne rodzaje. Jeszcze inną opcją jest spersonalizowanie zamówienia, w którym oprócz warzyw i owoców znajdą się też inne produkty. Na jakie opcje można się jeszcze zdecydować?


  • Dostawa warzyw to świetny sposób na przygotowanie zdrowych kanapek podczas przerwy lub pysznej sałatki. Wśród popularnych składników warto wspomnieć o pomidorkach cherry, marchewkach, rzodkiewkach oraz ogórkach. Taka przekąska jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż fast food czy słodycze.
  • Ciekawą opcją są też naturalnie tłoczone soki, zamknięte w wygodnych opakowaniach. To kolejny znakomity pomysł na zdrową przekąskę. Pracodawca może zamówić większą liczbę sztuk, zapewniając pracownikom swobodny dostęp do soków w dowolnym momencie.
  • Największą popularnością cieszą się jednak owoce, gdyż to właśnie one stanowią sycącą przekąskę, której nie trzeba w żaden sposób przygotowywać, wystarczy po prostu sięgnąć po ulubioną. Jeśli jednak mamy ochotę, z bananów, jabłek, winogron oraz sezonowych gatunków można stworzyć pyszną sałatkę.
  • Jeszcze inną możliwością są przekąski w formie orzechów, bakalii oraz zdrowych słodyczy. Wiele osób lubi przegryźć małe co nieco w trakcie pracy, dlatego warto zapewnić im zdrowe alternatywy.
  • Znakomitym rozwiązaniem, która stanowi jednocześnie świetną alternatywę dla zwykłej wody jest lemoniada. Jeśli chcemy, aby pracownicy mogli pić taki napój w biurze warto zdecydować się na cytrynowe boxy. Mogą one zawierać również imbir oraz miętę.
jedzenie na lunch

Jak widać, możliwości jest naprawdę sporo. Co więcej, tego typu inwestycja nie wiąże się z bardzo dużym kosztem, zapewniając jednak szereg korzyści, zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. Często jest to wydatek rzędu 1,5 – 2 zł na osobę. Zmotywowane i efektywnie pracujące osoby stanowią największą wartość firmy, dlatego też warto szukać rozwiązań, które wpłyną na poprawę tych parametrów. Oprócz tego, regularna dostawa owoców i warzyw to najlepszy sposób na kształtowanie pozytywnych nawyków wśród zatrudnionych osób, co przełoży się na ich lepsze samopoczucie i mniejszą absencję w pracy.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się ze znajomymi :)

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Bądź na bieżąco