fbpx
+48 696 453 539 kontakt@owocowyraj.com

Owoce w pracy – 3 powody, dla których warto wprowadzić owocowe dni w firmie

borówki

Owocowe dni w pracy to obecnie jeden z najczęściej spotykanych benefitów pozapłacowych. Ten zwyczaj przywędrował do nas z Europy Zachodniej i szybko zyskał na popularności, co niewątpliwie wynika z obowiązującego obecnie trendu związanego ze zdrowym stylem życia. Skradł serca nie tylko pracowników, ale również pracodawców, którzy jednocześnie mogą sporo zyskać. Warzywa i owoce z dowozem to rozwiązanie dostarczające obopólnych korzyści. Z jakich powodów warto się na nie zdecydować?


Owocowy Raj - niskie koszty zakupu

Niskie koszty zakupu

Dobra informacja dla pracodawców jest taka, iż nawet jeśli w firmie funkcjonują inne formy benefitów pozapłacowych, zapewnienie dostępu do świeżych owoców w biurze nie obciąży nadmiernie budżetu. To w praktyce najtańsze rozwiązanie, które jest jednocześnie jednym z najbardziej lubianych przez zatrudnionych. Szacuje się, iż koszt przypadający na jednego pracownika to zaledwie 1,5-2 zł. Co za tym idzie, nie trzeba obawiać się, iż przekroczy on nasze możliwości. Kolejną kwestią jest opcja wrzucenia faktury za dostawę w koszty, co pozwala zmniejszyć wysokość podatku dochodowego do zapłaty.


Warto wspomnieć również o tym, że cały proces jest niezwykle szybki i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Wystarczy wybrać ilość i rodzaj owoców lub warzyw, które nas interesują, ustalić grafik dostaw i cieszyć się zdrową przekąską.


Poprawa wizerunku pracodawcy

Z uwagi na rosnącą konkurencję oraz funkcjonujący obecnie rynek pracownika, coraz więcej firm musi walczyć o najlepszych specjalistów. Choć wysokość wynagrodzenia jest absolutną podstawą dla większości osób i wiele benefitów pozapłacowych również stanowi normę, zaakcentowanie tego, iż w biurze dostępne są warzywa i owoce z dowozem z pewnością zadziała na korzyść pracodawcy. Przede wszystkim firma zostanie zaprezentowana jako dbająca o zdrowe nawyki żywieniowe zatrudnionych osób oraz kształtująca je. Jeśli na dodatek zostanie to połączone z edukowaniem pracowników na temat zasad zdrowego odżywiania i tworzenia zbilansowanych posiłków, z pewnością będzie to docenione.


Ciekawym pomysłem jest też zorganizowanie warsztatów z dietetykiem, połączonych z wykładem na temat znaczenia owoców i warzyw w diecie. Oprócz tego, można urządzić warsztaty kulinarne, wykorzystując dostarczone produkty.


Owocowy Raj - Lepsza atmosfera w pracy

Wprowadzenie lepszej atmosfery w pracy

Bardziej przyjemna atmosfera w biurze wynika przede wszystkim z lepszego samopoczucia pracowników. To z kolei jest związane nie tylko z tym, iż w trakcie wykonywania swoich obowiązków mają oni możliwość zjedzenia pysznej i zdrowej przekąski, ale również z dostarczenia do organizmu odpowiedniej ilości witamin. Regularne spożywanie owoców i warzyw poprawia odporność oraz wydolność. Dzięki temu, pracownicy mają więcej energii, pracują efektywnie oraz są mniej narażeni na przeziębienie. To bardzo dobry pomysł na dodatkowe wynagrodzenie za ich ciężką pracę oraz ilość czasu spędzanego w firmie.Warzywa i owoce z dowozem są dostarczane w pojemnych skrzynkach. To zatem prawdziwa bomba witaminowa. Owocowe dni w firmie stanowią też świetny sposób na zadbanie o zdrowie psychiczne pracowników, którzy mogą zrelaksować się podczas przerwy, jednocześnie częstując się zdrowym smakołykiem. Wspólny posiłek to również doskonały sposób na integrację zespołu. Co za tym idzie, jeśli pracodawca chce dobrze umocnić swój pozytywny wizerunek i zyskać sympatię u zatrudnionych osób, zdecydowanie warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się ze znajomymi :)

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on pocket
Pocket
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Bądź na bieżąco